PRODEJNA je po dobu rekonstrukce UZAVŘENA. K dispozici je pouze výdej předem objednaného (e-shop, e-mail, telefonicky). Děkujeme za pochopení. Nová adresa v kontaktech.

O materiálech

Brusiva na podložce 

Pojivo a brusné zrno jsou upevněny na podkladovém materiálu (na podložce). Brusiva na podložce s textilním podkladem se používají zejména v kovozpracujícím průmyslu.

Různé velikosti zrna pro brusiva na podložce jsou stanoveny v normě ISO 6344 a byly převzaty do norem FEPA.

Pro výrobu lamelových kotoučů a talířů, výseků a nekonečných brusných pásů se používají brusná plátna předních světových výrobců Hermes Schleifmittel Ges.m.b.H., Starcke GmbH & Co. KG, VSM AG a 3M.

Brusné plátno se zrnem korund

Směs pryskyřičných pojiv a brusných zrn korundu na textilním podkladu z bavlněného plátna. Při výrobě brusiv na podložce se používá normální korund s „ostrohranným“ tvarem zrna.

Univerzálně použitelné na všech materiálech - ocel, neželezné kovy (mosaz, měď, zinek, tvrdé hliníkové slitiny), plasty, dřevo.

Brusné plátno se zrnem zirkonkorund

Směs pryskyřičných pojiv a brusných zrn ze směsi korundu a oxidu zirkoničitého na textilním podkladu z bavlněného plátna. Zirkonkorund je houževnatější než korund. Vysoký podíl oxidu zirkoničitého dodává zrnu zirkonkorundu výjimečně účinný samoostřicí efekt a přispívá tak k vynikajícímu úběru materiálu při broušení za studena a k dlouhé životnosti nástroje.

Použitelné především na nerezavějící a kyselinovzdorné oceli (INOX), tvrdé hliníkové slitiny, bronz, titan, niklové a kobaltové slitiny.

 

Netkané textilie s brusivem (brusná rouna, brusná vlna, 3M Scotch-Brite)

Materiál tvoří nylonová vlákny s obsahem pryskyřic, ve kterých je rozptýleno brusné zrno.  Otevřená a flexibilní struktura tohoto materiálu dává nástrojům elasticitu a zajišťuje chladné broušení. Díky výborné přizpůsobivosti rouna nedochází ke změně tvaru obrobku. Kotouče zajistí obrobku dobrou konečnou úpravu povrchu, zejména pak na těžko přístupných místech.

Netkaná textilie – zrno korund

Použitelné na všech materiálech - nerez, ocel, neželezné kovy. K matování a satinování kovů, čištění zoxidovaných barevných kovů, zdrsnění plastů před lepením, broušení ploch.

Netkaná textilie – zrno karbid křemíku

Karbid je ještě ostřejší, tvrdší a má lepší řezné vlastnosti než korund. Vytváří jemnější lehce matné stopy po výbrusu na povrchu mnoha materiálů. Použitelné na všech materiálech - ocel, neželezné kovy. K matování a satinování kovů, čištění zoxidovaných barevných kovů, broušení ploch.

Netkaná textilie – zrno zirkonkorund

Použitelné na všech materiálech - nerez, ocel, neželezné kovy. K matování a satinování kovů, broušení ploch.

Netkaná textilie – korund s impregnací

Impregnací získá brusné rouno mnohem větší životnost. Použitelné na všech materiálech - nerez, ocel, neželezné kovy. K odstraňování otřepů, matování povrchů, čištění povrchů.

Netkaná textilie – rouno bez brusného zrna

Leštění pro finální jemně matný povrch. Univerzálně použitelné na všech materiálech - ocel, nerez, neželezné kovy, plasty, lakované plochy.